Златната сфера
За много приятели срещата с Георги Изворски е лечебна и трансформираща, както много от нас са се убедили, и активира "Звездния код на промяната" у всеки, който е имал тази възможност за жив контакт с него.
Мнозина наричат Георги Изворски феномен, други го възприемат като лечител, ясновидец, Учител, приятел. Нека всеки вземе от него, каквото му е нужно, защото той е всичко това, но най-вече е Човек на Любовта!
Трактат за космическия огън, том 1
Бележки и означения от личната Библия на Учителя
Настоящото издание представлява фотокопие на бележките и означенията, поставени от Учителя, Беинса Дуно, върху някои от страниците на неговия личен екземпляр на Възрожденската Библия (отпечатана през 1885 г. за Британското библейско дружество в печатницата на Адолф Холцхаузен) - известна като Цариградската Библия.
Храненето – разговор с Бога (по Учителя)
Молитви формули песни – стар правопис
ПАНЕВРИТМИЯ Сакрална геометрия – Торсионни полета
Паневритмията е танц на висшия космичен ритъм. Даден е на човечеството от мировия учител Петър Дънов (Беинса Дуно). Танцът е посветен на изгряващото слънце, светлината и връзката между човека, земята и невидимия свят. Погледнат е от ъгъла на Сакралната геометрия и Теорията на торсионните полета, както и тяхната интерпретация, свързана със замисъла и структурата на танца.
В книгата има 26 графики и символи.
Евангелие на Светите дванадесет
Апокрифно евангелие, чийто арамейски оригинал е донесен от Тибет преди 130 години и сега се пази във Ватикана.
Написано от Св. Ап. Иоан около 70 година в Рим, докато е бил затворен. След одобрението на текста от другите апостоли, препис на евангелието е занесен в Тибет в пълна тайна. Донесено е от Азия, от католическия свещеник Пласидус около 1870 г., който го превежда от армейски. Това евангелие е познато под името "Евангелие на Светите Дванадесет".
Катарското богомилско християнство – част 3
Мишел Муние (1944 г.) е автор със солидна университетска подготовка по богословие и история. Още на младини е бил въодушевен от българските религиозни легенди, преведени на френски от Лидия Шишманова и отпечатани в Париж през 1896 г. от издателство Ernest Leroux.
Те го вдъхновили да опознае по-добре Българската вяра, достигнала във Франция чрез богомилите.
През 2009 г., след като дълги години е преподавал философия, той издал 616-страничния си труд „Катарското богомилско християнство”, в него разкрива красотата и силата на богомилското живо християнско Слово, което е пробудило през Х и ХІ век цяла Европа. Отпечатал го със собствени средства, защото междувременно катарството е станало подтик за мощен туристически интерес към местата, където е било отстоявано, и френските изследователи от последните години все повече се стараят да „забравят” българския произход на учението.
Катарското богомилско християнство – част 4
Мишел Муние убедително отстоява тезата, че богомилските идеи реално са причина за появата на средновековните приказки, а същевременно и надеждна градивна основа за пробудата на народите за съзнателен творчески труд и неудържим стремеж към политическа свобода. Като оборва широко разпространените неверни възгледи за „българската ерес”и наложените изкуствени заблуди от Инквизицията около нея, той заявява открито за Българското учение: „То е средновековната изява на Христос чрез Апостолите-богомили, която доведе до мощната историческа пробуда на нашите западноевропейски култури”.
Петър Димков. Лечител и будител
"В живота си срещнах много хора и имах безброй преживявания, които оставиха следи в мен. Но една среща и едно преживяване са съдбовни. Преди години бях принудена да потърся помощ от народния Лечител Петър Димков, за да се излекувам от сериозно заболяване. Оказа се , че той умееше да разбира тялото ми, като с подробните си указания в планчето лекуваше болките по него, ала още по-добре разбираше душата ми и със загатващите си напътствия ме насочваше да намеря пътя към нея." Еленка Тодорова